Biz Kimiz?

Melih Kavukçu (Sunucu)
Çocukluğunun önemli bir kısmı, yani yaklaşık 25 yılı, Ankara’da geçti. 1981 yılı Ankara doğumlu ama ilk yılları biraz silik hatırlıyor. Fotoğraflara göre genelde uyuyan uyumlu bir çocukmuş. Ya da sadece uyurken fotoğrafı çekilebilen bir haylaz. Eğitim hayatının büyük bir kısmı, örneğin tuvalet eğitimi, güzel şehrimiz Ankara’da geçti. İlkokulu Kızılay’ın göbeğinde okudu. Kaçık Prens öncesi büyük bir kitleye seslendiği ilk aktivitesi de bu yıllara rastlar. Travmatik bir andımız okumasının ardından bunu aşabilip Kaçık Prens’e katılabildiği için kendini çok şanslı hissetmektedir. Mezuniyetinin ardından hemen işe girmek yerine akademik bir kariyeri tercih etti ve ortaokul ve liseye Ankara’nın en belalı semtlerinde devam etmeye karar verdi. Sonrası ise ODTÜ ve Emre ile tanışması... Çok keyifli bir dört yılın ardından herkes kendi yoluna gitti. Fransa’da son derece uzun bir eğitim dönemi oldu (tabii ki yüksek öğretim, tuvalet eğitimi değil). Fransa dönüşü, Emre ile Ankara-İstanbul ekseninden başladıkları Kaçık Prens, şu an Ankara-Montreal eksenine taşınmış durumda.

Emre Selçuk (Sunucu)
http://psy.metu.edu.tr/tr/tr/emre-selcukEmre Selçuk doktora derecesini Amerika Birleşik Devletleri’nde Cornell Üniversitesi’nden 2013 yılının yazında aldı. Aynı yaz pılını pırtısını toplayıp ODTÜ Psikoloji Bölümü’ne katılmak üzere Türkiye’ye döndü. Araştırmalarında başta aile ilişkileri olmak üzere, insanların yakın ilişkilerini nasıl kurduklarını ve devam ettirdiklerini ve bu ilişkilerin mutluluğumuza, psikolojik ve fiziksel sağlığımıza etkilerini inceliyor; hayatımızı nasıl daha sağlıklı, mutlu ve üretken geçirebiliriz sorusuna kafa yoruyor. 2019’dan beri Sabancı Psikoloji Programında öğretim üyesi olarak çalışmaya devam eden Emre, Kaçık Prens dinleyicilerinin “Her fotoğrafta aynı mavi kravat, Emre Hoca’nın başka kravatı yok mu?” eleştirileri üzerine 2017’den beri yandaki resimdeki yeni kravatıyla poz veriyor. Kaçık Prens dışındaki zamanını insan davranışı üzerine araştırma yapma ve ders vermeye vakfeden Emre, Türkçe’nin yanı sıra İngilizce’yi de anadili gibi hatalarla dolu olarak konuşabilmekte ve yazabilmektedir.

Gül Günaydın (İçerik Danışmanı) 
http://gulgunaydin.bilkent.edu.tr/Ankara’da doğmuş ve büyümüş olsa da kendisini anneannesinin memleketi olan Mardin ahalisinden olarak konumlandırmaktadır. Hatta ve hatta oyuncak arabalarıyla masum masum oynarken maruz kaldığı çeşitli gün toplantılarında Mardinli kadınların muhabbetlerinin bilinçaltına yer etmiş olmasından mütevellit bazen kendini oralı sandığı da olmaktadır. Ekibin geri kalanı gibi ODTÜ İşletme’den mezun olduktan sonra kaderin çeşitli ağlarını örmesi sonucu önce kendini Fulbright bursiyeri olarak University of California, Berkeley’de ve akabinde Cornell Psikolojinin tozlu sıralarında doktora yaparken bulmuştur (fakat aslında sıralar pek de tozlu değildir). Halen Sabancı Psikoloji Programında öğretim üyesi olarak çalışmakta, geri planda kalmayı seven yapısıyla boş zamanlarında Kaçık Prens’te ne konular konuşulsun diye uykularından uyanıp Emre ve Melih’in ensesinde boza pişirmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder